Πέμπτη, 7 Μαΐου 2009

6ο Διεθνές Φεστιβάλ Ταινιών Μικ. Μήκους Νάουσας






ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΒΟΛΩΝ

ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΡΟΒΟΛΩΝ 1



FICTION PROJECTIONS PROGRAMME
6th NAOUSSA INTERNATIONAL FILM FESTIVAL
SCREENING ROOM 1



ΠΕΜΠΤΗ | THURSDAY 7/5 - 21.00


BECAUSE THERE ARE THINGS YOU NEVER FORGET
Lucas Figueroa [Spain]

EVENING SONG
Frauke Thielecke [Germany]

OLYMPICS
Magali Bayon [Argentina]

ΜΑΡΙΖΑ
Κωνσταντίνος Κρυστάλλης | Konstantinos Krystallis [Greece]



ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | FRIDAY 8/5 16.15

DIGGING IN THEIR HILLS
Amanda Castro Garcia [Spain]

TEAM SLEEP
Danann Breathnach [Ireland]

CHICKEN RICE MYSTERY
Edmund Yeo [Malaysia]

THE BIRTH
Sirin Burcu Aykar [Turkey]

ENDLESS JOURNEY
Henry Warnakulasuriya [Sri Lanka]

ESCAPE
Helena Yli-Kyyny [Finland]



ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | FRIDAY 8/5 18.00

EDRADA GOODBYE?
Ruben Rios [Spain]

BLACK OUT DATE
Julia Frick [Austria]

IMAGINARY FRIEND PRACTICAL MANUAL
Ciro Altabas [Spain]

SACRAMENTO
Nicolas Tannchen [Argentina]

MOTHER, MINE
Susan Everett [United Kingdom]

THE UMBRELLA
JOYCE A NASHAWATI [Lebanon – Greece]



ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | FRIDAY 8/5 19.30

BASILICUM & BRANDNETELS
Leyla Everaers [Netherland]

FRANCOIS
Dario Gorini [Italy]

SHADOWS IN THE WIND
Julia Guillen Creagh [Spain]

TRES
Dariela Ludlow [Mexico]

DOCTOR’S OFFICE 16
Jose Manuel Carrasco [Spain]



ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | FRIDAY 8/5 21.30

PET SHOP
Μιχαήλ – Γαβριήλ Ζενέλης |Michael – Gabriel Zenelis [Greece]

Η ΑΡΚΟΥΔΑ | BEWARE BEAR
Βικτώρια Βελλοπούλου | Victoria Vellopoulou [Greece]

ΕΠΙΣΚΕΨΗ | THE VISIT
Κατερίνα Γκιουλμιχαλάκη | Kathrin Gioulmichalaki [Greece]

ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΑΓΓΕΛΩΝ | ANGEL'S BET
Χρήστος Ζαχαράκης | Chris Zaharakis [Greece]

ΜΑΖΙ | TOGETHER
Δημήτριος Νάκος | Dimitris Nakos [Greece]

BELLA
Ελένη Τριανταφυλλοπούλου | Eleni Triantafyllopoulou [Greece]

ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ | PHANTOMS
Νίκος Τραχανάς – Άγγελος Αλετράς | Nikos Trahanas – Aggelos Aletras [Greece]



ΣΑΒΒΑΤΟ | SATURDAY 9/5 16.15

I HEARD YOU LOOKING
Yang-Lun Hsiao [Taiwan]

DOWN THE RABBIT HOLE
Eva Pervolovici [Romania]

TOMAS AND MILENA
Marc Bader [Czech Republic]

LIMINAL
Stephen Keep Mills [USA]

THE CHOICE
Tito Fernandes [Portugal]




ΣΑΒΒΑΤΟ | SATURDAY 9/5 18.00

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΔΕΙΠΝΟ | INVITATION TO DINNER
Σπύρος Αμοιρόπουλος | Spyros Amiropoulos [Greece]

ΕΝ ΘΕΡΜΩ | SUNNY DAY
Ανθή Νταουντάκη | Anthi Daoudaki [Greece]

THE BEAR AND THE RABBIT
Σπύρος Ιακωβίδης | Spyros Iakovidis [Greece]

ΜΙΚΑΕΛΛΑ | MIKAELLA
Γιάννης Δαμόπουλος | Giannis Damopoulos [Greece]

ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΜΑΧΗ | A SMALL BATTLE
Χάρης Πάλλας | Haris Pallas [Greece]

ON SELF SEDUCTION
Νίκος Κατικαρίδης | Nikos Katikaridis [Greece]



ΣΑΒΒΑΤΟ | SATURDAY 9/5 19.30

THE HOSPITAL
Ivan Seoane [Spain]

KAMIKAZE
Leandro Bartoletti [Argentina]

THE OPTICIAN
Jane McGee [United Kingdom]

DO NOT FALL ASLEEP
Salvador Jimenez [Spain]

MADRID – MOSCOW
Javier San Roman [Spain]



ΣΑΒΒΑΤΟ | SATURDAY 9/5 21.30

SHORESH AND SHIRIN
Katrin Gebbe [Germany]

FLEETING THE LOVE
Massimiliano Camaiti [Italy]

3X3
Nuno Rocha [Portugal]

BEHIND THE CURTAINS
Gregorio Muro – Raul Lopez [Spain]

AGAPE
Slobodan Maksimovic [Slovenia]

2 BIRDS
Runar Runarsson [Iceland]




ΚΥΡΙΑΚΗ | SUNDAY 10/5 16.15

ATA
Cagla Zencirci – Guillaume Giovanetti [France]

4 KILOMETERS
Miri Shapiro [Israel – United Kingdom]

RED LETTER
Edilberto Restino [Brazil – United Kingdom]

TO DISAPPEAR
Javier Cortiellas [Argentina]

GILLES
Constant Mentzas [Canada]



ΚΥΡΙΑΚΗ | SUNDAY 10/5 18.00

NOT A GOOD IDEA
Ugo Sanz [Spain]

RIPPLE
Paul Gowers [United Kingdom]

SKETCHES
Daniel Baldotto [Cuba]

PASEO
Arturo Ruiz Serrano [Spain]

SIX BLOCKS WIDE
Yuri Shapochka [USA]

A BETTER LIFE
Luis Fernando Reneo [Spain]



ΚΥΡΙΑΚΗ | SUNDAY 10/5 19.30

SCHAUTAG
Marvin Kren [Germany]

MADE BY MAGGIE
Jennie Kong [United Kingdom]

THANKS
Benedikt Erlingsson [Iceland]

THE PROMISE
Ilaria Goddani – Giuliano Oppes [Italy]

EVE
Thanos Psychogios [United Kingdom]

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΒΟΛΩΝ ΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ
6ου ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ ΝΑΟΥΣΑΣ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΡΟΒΟΛΩΝ 3

ANIMATION PROJECTIONS PROGRAMME
6th NAOUSSA INTERNATIONAL FILM FESTIVAL
SCREENING ROOM 3



ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | FRIDAY 8/5 19.00

THE WILD FIELDS AND THE WARRIOR
Nils Eckhardt [Germany]

DONA GRACA
Ana Santos – Maria Neves – Sofia Miranda [Portugal]

STRUCTURES
Jasper Kuipers [Netherlands]

CABARET KADNE
Anna Solanas – Marc Riba [Spain]

HEY
Guy Ben Shetrit [Israel]

THE NOISY SECOND FLOOR
Yusuke Fujikawa [Japan]

THE CABLE CAR
Claudius Gentinetta [Switzerland]

ACCORDING TO BIRDS
Linde Faas [Netherlands]



ΣΑΒΒΑΤΟ | SATURDAY 9/5 19.00

ΜΑΡΙΖΑ
Κωνσταντίνος Κρυστάλλης | Konstantinos Krystallis [Greece]

THE TINY FISH
Sergei Ryabov [Russia]

THE PORTRAIT OF THE PEST
Lucila Las Heras [Argentina]

HE WHO LAUGHS LAST
Miroslav Jovic [Serbia]

LEO
Fernando Cortizo Rodriguez [Spain]

CREEPIN’ TOOTH
Stefano Susco [Italy]

RASCAL’S STREET
Marcos Valin – Maria Monescillo – David Priego [Spain]

GREED
Claudio Sa [Portugal]

LIVING IN THE TREES
Vitor Lopes [Portugal]



ΚΥΡΙΑΚΗ | SUNDAY 10/5 19.00

THE PAINTER OF THE SKIES
Jorge Morais Valle [Spain]

ΜΙΑ ΣΤΑΓΟΝΑ ΣΤΟΝ ΩΚΕΑΝΟ | A DROP IN THE OCEAN
Θόδωρος Βενέρης – Δημήτρης Χελιώτης | Thodoris Veneris – Dimitris Heliotis [Greece]

CHECKOO
Erik Rosenlund [Sweden]

WOE TO THE ONE WHO IS ALONE
Rozic Ivanec – Neva Filip [Croatia]

TRICKSTER
Alexander Pohl [Germany]

THUNDERSTRIKE
Alvaro Barbosa – Joao Rema [Portugal]




ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΒΟΛΩΝ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΩΝ ΤΑΙΝΙΩΝ
6ου ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ ΝΑΟΥΣΑΣ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΡΟΒΟΛΩΝ 2

EXPERIMENTAL FILMS PROJECTIONS PROGRAMME
6th NAOUSSA INTERNATIONAL FILM FESTIVAL
SCREENING ROOM 2



ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | FRIDAY 8/5 – 17:00

OTTANA
Pietro Mele [Italy]

BLESSING
Tanja Koljone [Finland]

CSO 1M
Andre Sier [Portugal]

DISFORME
Arthur Tuoto [Brazil]

DRISHTI 3
Jen-Kuang Chang [Taiwan]

ALONE
Gerard Freixes [Spain]

DIFFERENCE AND REPETITION
Kim Yeonjeong [South Korea]

THE GIFT
Toni Koscina [Croatia]

KISS ME
Simone Stoll [Germany]



ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | FRIDAY 8/5 – 18:00

WHATEVER
Andrei Woijtas [Poland]

THE PRAYER
Levy Yonetran [France]

MOBILE POSTCARD SERIES
Peter Vadocz [Italy]

ALO TOPIA
Αντωνία Θωμοπούλου | Antonia Thomopoulou [Greece]

SUMMER RECOLLECTIONS
Γιώργος Αγγελούδης | George Angeloudis [Greece]

THE FIERCEST BRANCH
Antoni Siarkiewick [USA]

MOTION
Robin Whenary [United Kingdom]

VAGABOND REALITY | ΠΛΑΝΟΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ
Αγγελική Μαλακασιώτη | Angeliki Malakosioti [Greece]

GREEN
Kamil Mingu [Turkey]



ΣΑΒΒΑΤO | SATURDAY 9/5 – 17:00

AND WHEN THE HIGHER SKY OPENS
Taron Petrosian [Armenia]

THERE AND BACK
Alicia Febermaun [United Kingdom]

SEVEN KILOMETERS FROM HERE
Nicolas Testo [Argentina]

FABRIK
Ulrike Bohnisc [Turkey]

ON THE ROOF
Henry Gwiazda [USA]

EXCERPT
Guli Silberstein [Israel]

UNTITLED
Riebel Stefen [Germany]

MISSION TO KADERSTAN
Arjan Brentjes [Netherlands]

FAKE
Marie Magescas [France]



ΣΑΒΒΑΤΟ | SATURDAY 9/5 – 18:00

DISTANCES
Liliana Resnick [Croatia-USA]

HUG, HANG, HUNGER | ΑΓΚΑΛΙΑΣΜΑ, ΚΡΕΜΝΩ, ΠΕΙΝΑ
Μπουρουλίτη Δήμητρα | Bourouliti Dimitra [Greece]

RED RIDING HOOD IS DEAD
Γρηγόρης Δροσίδης | Grigoris Drosidis [Greece]

SNOW IN BEIJING
Marina Fomenko [Russia]

BURNING PHANTOM
Agricola de Cologne Wilfried [Germany]

MIDNIGHT QUARANTINE
Χαρά Κλη | Hara Kli [Greece]

THE FACE
Barca Michel [Italy]

RESONANCES
Ismail Bahri [Tunisia]

FREEZE
Marcus Shahar [Israel]



ΚΥΡΙΑΚΗ | SUNDAY 10/5 – 17:00

EDEN END
Enrique Baixeras [Spain]

MOUNTAIN WATER PAINTING
Christin Bolewski [Germany]

MAYA
Joe Candido [Italy-Finland]

+ 1 oC
Denes Ruzsa [Hungary]

EMPTY DOORS
Vallone Marisa [Italy]

NAKED
Kika Nikoleta [Brazil]

HOW TO SING WITH A FISH
Antti Savela [Sweden]

THE DEATH OF NATURAL LANGUAGE
Clint Enns [Canada]



ΚΥΡΙΑΚΗ | SUNDAY 10/5 – 18:00

UNTITLED | ΧΩΡΙΣ ΤΙΤΛΟ
Κυριάκης Βασίλης | Kyriakis Vasilis [Greece]

MOONDANCE
Tatiana Konstantinova [Russia]

ΣΚΟΤΕΙΝΟΣ ΘΑΛΑΜΟΣ | CAMERA OBSCURA
Βίκυ Αθανασοπούλου | Vicky Athanasopoulou [Greece]

ΤΑΞΙΔΙΑ | TRAVELS
Μάνος Κατσαρής | Manos Katsaris [Greece]

PENNY FARTHING
Mikio Saito [Japan]

AYRE
Stassen Frank [Netherlands]

23 SECONDS
Antonella Bianco [Italy]

TACIT
Gaston Bergamin [Argentina]

ΧΡΩΜΑ-ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ | COLOR-EMOTION
Μπενέκου Ειρήνη | Benekou Irini [Greece]

Δεν υπάρχουν σχόλια: